Vi følger boligmarkedet i og omkring Ølstykke og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Ølstykke følger boligmarkedet i og omkring Ølstykke. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Grimsbyvej 7 solgt for 5.200.000 kr.
Boligen overtages af Jesper Andersen og Regitze Vinther-Andersen den 27. april. Køberen har betalt 5.200.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 33.548 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.950.000 og boligen er derfor handlet til 167% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 155 kvm. og er opført i 1965. Grunden er på 780 kvm.
Boligen er solgt af LokalBolig Stenløse
Emilsvej 44 solgt for 4.600.000 kr.
Boligen overtages af Jonas Rytter Ottosen og Kathrine Kauffeld Andreasen den 14. maj. Køberen har betalt 4.600.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 34.074 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.550.000 og boligen er derfor handlet til 80% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 135 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 790 kvm.
Engvej 36 solgt for 4.495.000 kr.
Boligen overtages af Cristina-Madalina Dragan og Anders Mandrup Jensen den 18. maj. Køberen har betalt 4.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 27.242 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 3.219.000 og boligen er derfor handlet til 40% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 165 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 703 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af home Stenløse/Ølstykke
Karmstensvej 14 solgt for 4.035.000 kr.
Boligen overtages af Kimie Harder og Martin Delfs Christiansen den 27. april. Køberen har betalt 4.035.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.865 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.583.000 og boligen er derfor handlet til 56% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 156 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 703 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af home Stenløse/Ølstykke
Granvej 18 solgt for 3.250.000 kr.
Boligen overtages af Boet efter Alex Ernst Møllnitz den 22. april. Køberen har betalt 3.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.591 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.516.000 og boligen er derfor handlet til 29% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 127 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 675 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af RealMæglerne Ølstykke & Stenløse Viggo Axelsen